Urządzamy małą łazienkę w bloku

/ Październik 2, 2018

Typowa łazienka w mieszkaniu w budynku wielorodzinnym to pomieszczenie o wymiarach dwa metry na dwa. Nie można tutaj zmieścić wszystkiego, dlatego konieczne będą kompromisy.

Przede wszystkim nie można mieć jednocześnie wanny i kabiny prysznicowej. Można wybrać jedno albo drugie, ewentualnie wannę z parawanem.
Projektowanie łazienki zaczynamy jednak od ścian. W Polsce na ścianach w łazience najczęściej są kafle. Pamiętajmy jednak, że nie muszą one być położone od podłogi do sufitu. Minimum to położenie kafli w strefach mokrych. Tak właśnie mogą zrobić osoby, które pragną zaoszczędzić, bo kafle to zdecydowanie najdroższy sposób. Ściany możemy bardzo ładnie pomalować farbami wodoodpornymi.
Podobnie jest z podłogą, wcale nie muszą to być typowe płytki. Możemy mieć podłogę, która wygląda jak drewniana i również jest odporna na wilgoć.
Jeśli chodzi o oświetlenie to najlepiej zastosować punktowe oświetlenie sufitowe plus podświetlenie lustra na przykład z pomocą listwy LED. Lustro najpraktyczniej jest wmurować w ścianę.

Do łazienki będą jeszcze potrzebować takie sprzęty jak: wc podwieszany, umywalka, baterie i pralka. Zależnie od upodobań pralkę może umieścić w zabudowie. Na etapie układania płytek powinniśmy się zastanowić czy chcemy mieć półki w ścianach. Warto kilka takich półek zrobić, będą dobrze do przechowywania ręczników. Oprócz tego warto mieć szafkę podwieszaną pod umywalką i jeszcze, co najmniej jedną na ścianie, taką gdzie ukryjemy kosmetyki i przybory. Nie zapominajmy jeszcze o tym, że w łazience musi być grzejnik, wieszaki na ręczniki, wieszak na papier.
Na koniec dokupujemy ręczniki w odpowiednim kolorze oraz miękkie dywaniki łazienkowe i wymarzona łazienka gotowa.

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*