Przytulny salon w domu i mieszkaniu

/ Sierpień 21, 2018

Salon to miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu. Powinien być przytulny, wygodny i piękny, bo stanowi także miejsce reprezentacyjne, w którym podejmujemy gości.

Aby stworzyć przytulny salon trzeba sobie dobrze przemyśleć koncepcję na to pomieszczenie. Salon może być nowoczesny, retro albo stylizowany w wiejskich klimatach. Młodzi Polacy najczęściej decydują się aranżować nowoczesne salony.
Oznacza to, że mamy dużo wolnej przestrzeni, mało ozdób i kolorów. Ściany w salonie możemy pomalować farbą, na jednej z nich może być nowoczesny kamień, plakat albo tapeta. Sufit w salonie warto zrobić podwieszany, używając ciekawego projektu, w który będzie ładnie wkomponowane oświetlenie.
Podłoga powinna być solidna i na lata. Najlepiej użyć drewnianych desek. Najważniejszym meblem w salonie jest kanapa. Powinna być duża i wygodna tak, aby mieścili się na niej goście. Może to być też narożnik. W niedalekim sąsiedztwie stawiamy prosty stolik kawowy, pod którym będzie mały dywan. Jeśli miejsce na to pozwala możemy postawić także fotele. Pamiętajmy by nie stawiać dużych szaf. Tutaj dużo lepiej sprawdzą się komody i witryny. Meble regałowe możemy zawiesić na ścianie w sąsiedztwie dużego telewizora. Jeśli właściciele mają dużo książek to można zrobić długie półki gipsowe w ścianie.

O charakterze pomieszczenia zdecydują także dekoracje okienne. Przy wystroju klasycznym warto zastosować długie proste eleganckie firany i zasłony na karniszach ukrytych w suficie. Jeśli wystrój jest nowoczesny wystarczą same żaluzje czy rolety.
Warto zadbać także o dobre oświetlenie. Oprócz eleganckiego dużego żyrandola warto zrobić oświetlenie ścienne w postaci kinkietów czy postawić nastrojową lampę. W stylu nowoczesnym dekoracji dajemy jak najmniej.
Jeśli salon jest czarno biały to możemy z tym samym motywem dać poszewki na poduszki czy bieżniki. Bez względu na styl w każdym salonie dobrze będą wyglądały rodzinne zdjęcia w antyramach czy gustownych ramkach.

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*