Ogród na balkonie w mieszkaniu

/ Listopad 11, 2018

Mieszkający w bloku miłośnicy natury wcale nie muszą pozostawiać upragnionego ogrodu w sferze marzeń. Kwiaty doniczkowe i zioła uprawiane w domu mogą dać namiastkę własnego kawałka ziemi.

Posiadacze balkonów mają natomiast możliwość stworzenia pięknego ogrodu, wystarczy dobrze rozplanować przestrzeń, w zależności od tego, jak duży balkon mamy do dyspozycji.
Trzeba pamiętać, aby sprawdzić nasłonecznienie i odpowiednio do wystawy dobrać rośliny. Zarówno balkon w pełni nasłoneczniony, cienisty, jak i nasłoneczniony częściowo, może być miejscem odpowiednim dla różnych gatunków roślin.
Po wybraniu roślin pora na doniczki. Tutaj mamy całe spektrum wzorów, kolorów i kształtów do wyboru. Należy zwracać uwagę zarówno na kwestie estetyczne i dekoracyjne, jak i praktyczne (doniczki powinny mieć otwory w dnie!). Mamy do wyboru donice stojące, wiszące pod sufitem, czy wiszące na balustradzie; ceramiczne, plastikowe, gliniane…

Meble na balkon powinno się dobierać przede wszystkim mając na uwadze jego wielkość. Przy bardzo małych balkonach dobrym rozwiązaniem są bardzo funkcjonalne skrzynie- wnętrze może posłużyć jako schowek, natomiast na skrzyni można ułożyć doniczki, czy też wykorzystać ją jako siedzisko (można położyć na niej dekoracyjne poduszki, co daje bardzo ciekawy efekt). Nawet na małym balkonie można umieścić stolik- wtedy najlepiej wybrać składany lub przykręcany do ściany, tak, aby zajmował jak najmniej miejsca.

Duży wybór dodatków dekoracyjnych sprawia, że możemy balkon zamienić w naprawdę piękne miejsce, będące przedłużeniem naszego salonu. Każdy balkon można zaaranżować tak, aby spełniał funkcję ogrodu, wystarczy odrobina wyobraźni i wiedzy o doborze odpowiednich roślin.

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*