Inteligentne domy – przyszłość, która już tu jest

/ Lipiec 16, 2018

Inteligentne technologie weszły do naszego codziennego życia w taki sposób, że nawet się nie spostrzegliśmy, jak wiele ich nas dziś otacza. Nie dziwią nikogo już inteligentne domy – dawniej albo śmiała fantazja, albo wizja raczej budząca niepokój. Wiele osób przekonało się, że można na tym tylko skorzystać.

Inteligentne domy dają wiele możliwości. Obecnie, kiedy coraz ważniejsza staje się ochrona środowiska, a globalna sytuacja może zachwiać cenami energii i ciepła, ważne jest, że takie budynki zapewniają oszczędność. Często dodatkowo są to energooszczędne domy zbudowane w taki sposób, aby izolowały od warunków zewnętrznych i zatrzymywały ciepło. Jednak już same systemy inteligentnego domu potrafią zauważalnie zmniejszyć zużycie. Nie ma już problemu z przypadkowo zostawionym otwartym oknem, system może sterować roletami zewnętrznymi. Odpowiednio zaprogramowany będzie zmniejszał zużycie energii wtedy, kiedy nie ma nas w domu. Inteligentne domy to optymalizacja, oszczędność i bezpieczeństwo. Zapominalscy nie zostawią otwartych drzwi, jadąc na urlop – system zasygnalizuje im, że nie zostały zamknięte, a niekiedy nawet zrobi to za nich. Natychmiast dostaniemy na swój smartfon informację o wycieku wody lub o zadymieniu. System inteligentnego domu może na takie zagrożenie zareagować automatycznie – na przykład w wypadku pożaru zamyka szczelnie okna i drzwi, by odciąć dopływ tlenu, i jednocześnie z powiadomieniem nas informuje także odpowiednie służby.
Technologia inteligentnych domów to przyszłość, która stała się teraźniejszością. I oszczędność oraz wygoda w naszym zabieganym świecie.

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*